Information

Dear user, the application need JavaScript support. Please enable JavaScript in your browser.

You are browsing as a GUEST
Change library
Title of the item:

Terapia manualna wybranych dysfunkcji kończyny górnej. Przewodnik dla terapeutów.


Title :
Terapia manualna wybranych dysfunkcji kończyny górnej. Przewodnik dla terapeutów.
Authors :
Rosiński, Marcin
Subject :
Rehabilitacja
Keywords :
kończyna górna
fizjoterapia
rehabilitacja
terapia
Publication date :
2014
Publisher :
Katowice : Elamed
ISBN, ISSN :
9788361190547
Physical description :
112 s.
Language :
Polish
Links :
Spis treści
Data provider :
IBUK Libra
 
Book
  Go to the source

Ciągły rozwój i postęp w naukach medycznych nie omija również dziedziny fizjoterapii i związanych z nią zagadnień leczenia dysfunkcji narządu ruchu. Dotychczasowe osiągnięcia umożliwiają nam dysponowanie szeregiem zróżnicowanych sposobów postępowania terapeutycznego, których skuteczność weryfikowana jest w codziennej pracy z pacjentem. Możemy poprzez odpowiednio dobrany ruch, siłę i ustawienie dłoni oddziaływać na różnorodne tkanki ludzkiego organizmu w specyficzny i leczniczy sposób. Techniki te wykonywane są wyłącznie rękami terapeuty, stąd najbardziej trafne do ich opisania wydaje się pojęcie terapii manualnej. Posługiwanie się tym narzędziem w codziennej pracy z drugim człowiekiem wymaga od leczącego szczególnych cech osobowości, takich jak empatia, zrozumienie i konsekwencja w działaniu. Przede wszystkim jednak niezbędna jest gruntowna wiedza medyczna, traktująca ludzkie ciało jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym, jak i funkcjonalnym.


Niniejsza książka ukazuje przykładowe sposoby postępowania terapeutycznego w wybranych dysfunkcjach kończyny górnej. Oczywistym jest, że ze względu na ogromną złożoność i rozległość tematu nie jest w stanie wyczerpać go w pełni. Niemniej dla Czytelnika – Praktyka może stanowić istotne uzupełnienie warsztatu technik terapeutycznych stosowanych w codziennej pracy z pacjentem w myśl łacińskiego przysłowia „Potęga ręki tkwi w sile rozumu”.


„Usprawnianie kończyny górnej, minimalizacja następstw wymienionych zaburzeń mają istotne znaczenie w postępowaniu terapeutycznym, w którym niemałą rolę odgrywa terapia manualna. Dlatego też temat recenzowanego opracowania jest ważny i jak najbardziej – aktualny. Przewodnik stanowi przydatne kompendium o istotnym znaczeniu praktycznym oraz dydaktycznym.”
fragment recenzji prof. Jerzego Kiwerskiego


We use cookies to help identify your computer so we can tailor your user experience, track shopping basket contents and remember where you are in the order process